A kezelőegység típustól függően számtalan extra funkcióval rendelkezhet. Aklalmas lehet például a tűzjelző rendszer integrálására is.
A védett objektum ki-bejáratánál telepítjük, valamely érzékelő által védett területen. A rendszer be és kikapcsolására, információ megjelenítésére szolgál és a telepítő vagy felhasználó programozhatja általa a rendszert.
A kezelő magyar nyelvű szöveges kialakítású menüjében telepítői, vagy felhasználói síkon programozva a nyilazott kezelői gombokkal egyszerűen kereshető meg a kívánt menü, majd annak almenüje. Zónák és kezelői üzenetek szöveges megjelenítése. a kezelő lakat jelzésű gombjával 4 élesítési mód közül választhatunk. Ezzel az érzékelők 4 különböző csoportját, de az érzékelők működési módját is, a rendszer élesítési módját, hangjelzők működését is külön maghatározhatja a telepítő, a felhasználó igényének megfelelően.
A riasztó központ programjában lehetőség van partíciók kialakítására, vagyis területek létrehozásával, különkezelők és minden kezelő külön kóddal történő partíció működtetésére. A kezelő lakat alatti gombjai a három vészjelző gomb, külön személyi támadás, tűz, vagy orvosi segélyhívásra alkalmas. Lenyomásuk után eltérő hangjelzés hallható és/vagy távfelügyeleti távjelzés esetén a helyszínre érkezik a járőr, vagy tűzoltó, vagy mentő. A kezelőn beállítható a háttérvilágítás és hangerő. Lekérdezhető az esemény memóriája riasztások illetve hibák tekintetében. Nevet adhatunk a felhasználóknak, így egyszerűvé válik megkeresni a felhasználói kódot név alapján, ha kódváltoztatásra kerül sor.
Tehát minden funkció egyszerűen működtethető.
Satel típusú kezelő. Lényegi különbség az előző Satel kezelőtől, hogy a menü rendszer grafikus, melyet érintő képernyőn keresztül érhetünk el.